Skip links
Jak vytvořit a nastavit Meta pixel krok za krokem

Jak vytvořit Facebook pixel (Meta pixel)

Než se pustíme do nastavení Meta pixelu (dříve nesl označení Facebook pixel), řekne si krátce a jednoduše k čemu slouží a proč ho potřebujeme.

Meta pixel je zjednodušeně krátký kód, který je potřeba vložit na vaše webové stránky, aby mohl zaznamenávat aktivitu návštěvníků vašich www stránek. Jinými slovy, tento kód pak zaznamená veškeré důležité aktivity (interakce), které návštěvník na vašem webu provede a zároveň vám pomůže vytvořit data pro případná vytváření publik, které budete potřebovat při spouštění reklamních kampaní v rámci Meta (tedy na Facebooku a Instagramu).

Abychom si mohli vytvořit Meta pixel, potřebujeme mít založený Business Manager. Pokud jej ještě nemáte, vytvořte si ho co nejdříve – návod najdete zde. Pixel a Business Manager budete navíc potřebovat i v případě, že se dohodnete např. na spolupráci při vytváření a spouštění vašich reklamních kampaní např. s extérnistou nebo agenturou. Důležité je, aby byl Meta pixel ve vlastnictví vaší firmy a dokázal tak uchovávat cenná data o návštěvnících vašeho webu. Proto je potřeba jej vytvořit přímo ve vašem firemním Business Manageru.

Jak vytvořit Meta pixel krok za krokem

Nastavení si opět ukážeme na naší fiktivní společnosti Karlova koruna, která má již vytvořený firemní Business Manager. Abyste mohli nastavit sami webové události pomocí nástroje od Meta, budete to potřebovat udělat v prohlížeči Google Chrome (nastavení pomocí nástroje např. nepodporuje na Mac OS prohlížeč Safari). Navíc pro správné nasazení a ověření budete potřebovat i doplněk Meta Pixel Helper – dostupný je pouze do Google Chrome – (ke stažení zde).

1) Přihlaste se do svého Business Manageru a v levém menu Nastavení firmy vyhledejte záložku Zdroje dat.

2) Zde pak zvolte Sady dat a klikněte na tlačítko Přidat. Pozor, v levém menu je i dnes již trochu zavádějící záložka Pixely, kterou můžete ignorovat.

Meta pixel krok za krokem - 1

3) V dalším kroku pojmenujte svůj Meta pixel (např. Pixel Karlova koruna) a klikněte na Vytvořit.

Meta pixel krok za krokem - 2

4) V následujícím kroku můžete zvolit mezi integrací pomocí Meta pixelu a Conversion API (což Meta doporučuje, ale k propojení budete potřebovat více součinnosti s programátorem vašeho webu). Tato volba je efektivnější co se týká možností posílání událostí a vyplatí se určitě pro e-shopy. Jak Conversion API funguje si můžete přečíst zde. Pokud máte prezentační web o vaší firmě a službách bude vám stačit i integrace jen přes Meta pixel. Tuto volbu použijte i ale v případě, že máte např. e-shop na oblíbené české platformě Shoptet, který má integraci vyřešenou přes přístupový token.

Meta pixel krok za krokem - 3

Meta pixel krok za krokem - 4

5) V následujícím kroku budete mít možnost vybrat, jak přidáte kód pixelu na web. Pokud víte, že máte od svého programátora např. na svém webu vložený tzv. Google Tag Manager (GTM), můžete kód přidat sami. Stačí, když kliknete na Nainstalovat kód ručně. Kód si zkopírujte a na nové záložce prohlížeče přejděte do svého GTM-xxxxx účtu a dejte vytvořit Novou značku. V následujícím kroku vyberte typ značky Vlastní html a do políčka uprostřed vložte zkopírovaný kód. Nahoře si značku pojmenujte např. Meta pixel. Spouštění nastavte na pravidlo All Pages. Vpravo nahoře pak dejte uložit a následně Odeslat.

Meta pixel krok za krokem - 5

Meta pixel krok za krokem - 6

6) Jakmile bude značka úspěšně uložena, vraťte se do nastavení Meta pixelu. Ve 3 kroku pak zapněte automatické pokročilé párování a klikněte na Pokračovat vpravo dole.

Meta pixel krok za krokem - 7

7) V posledním kroku budete vyzvání ke spuštění nástroje pro nastavení událostí. Tímto nástrojem si na svůj web přidáte události, které budete chtít sledovat, aniž byste museli využívat další kódy. Proces samozřejmě předpokládá, že máte aktivní a zveřejněné webové stránky.

Meta pixel krok za krokem - 8

8) Po úspěšném nastavení vašeho nového Meta pixelu a ověření, že vám na webu funguje přes Meta Pixel Helper, nezapomeňte přiřadit k Pixelu lidi, které k pixelu budou mít ve vaší firmě přístup. Později pak budete moci přiřadit agentury či externisty přes záložku Partneři. Pokud Pixel nastavujete jako majitel firmy, vyberte v záložce lidé sami sebe a zvolte si Plnou kontrolu. Stejným způsobem přidejte další lidi z vaší firmy, kterým chcete dát možnost pracovat s daty z Pixelu.

9) V posledním kroku přejděte na záložku Přiřadit položky a k vašemu Pixelu přidejte Váš účet pro reklamu. Pokud účet pro reklamu nemáte ještě vytvořený, nejprve jej vytvořte – návod máte zde.